איך לצלוח בחירת שמלות כלה לחתונה?

הפקת חתונה תדרוש לא מעט עבודות לוגיסטיות, השוואת מחירים, שיחות עם ספקים ועוד מגוון רחב של החלטות אשר ישפיעו לא רק אל נראות החתונה, אלא גם על טיב המנות והנאתם של המוזמנים. אך מבין שלל ההחלטות, ההפקות והג'אדטיים השונים שיבחרו להדר אירוע כל כך משמעותי בחייהם של בני הזוג, דווקא בחירת שמלות כלה נחשבת לבין ההחלטות המורכבות שיש לכלה. בחירה שכזו לא רק נעה בין מגוון סגנונות עיצוב שונים, סוגי בד ותוספות שונות אלא דורשת התאמה אל אופי הכלה ולמראה הכללי אותו היא מבקשת לעצב לערב כל כך מרגש עבורה. 

בחירה שמלות כלה היא אישית – אבל לא רק

בראש ובראשונה ובדומה ללא מעט בחירות שנעשה במהלך החיים, בחירה של שמלות כלה צריכה להתאים לאופי של הכלה. בין אם מדובר בסגנון של בוהו, הכולל בדים קלילים ומיקום המתאחד עם הטבע ובין אם מדובר בסגנונות מודרניים, אשר יעניקו סגנון נועז ועוד סגנונות שונים. התאמה של הסגנון הייחודי של הכלה יעזור גם בבחירת הפרמטרים הבאים, כמו בחירת הבד. בין אם מדובר עור כלה רגיש שעלול להגיב בצורה לא נעימה לבד כמו פיקה או אורגנזה, חשוב להכיר גם בעדיפויות וגם בצורת הסגנון שהכי מתאימה לכלה. וכמובן שלצד בחירה שכזו, חשוב לבצע התאמה שבין גוון העור לבין צבעי השמלה. כך למשל צבע אופ-וויט יכול להתאים למרבית הכלות, עם צבעים מעוממים ומחמיאים. מנגד צבע שמפניה יוכל להעניק הילה זהובה ועדינה לקלה, אך לא להתאים לכל סוגי העור. 

צורת הגוף 

בין אם הכלה תבקש לעצב מחדש שמלות כלה ובין אם תבקש לרכוש אחת קיימת, חשוב לבצע גם התאמה בין צורת הגוף לבין שמלת הכלה המבוקשת. הרי ברור שאם תבקשי שמלת כלה צרה במיוחד או נפוחה מידי עבורך, ייתכן והעיצוב לא יתאים ואף יהפוך ללא מחמיא. עם זאת גוף מלבני יוכל להתהדר במחשופי וי או כתפיים חשופות שיוכלו להעניק יותר ממד עיצובי אחר. מצד שני גוף עגול יוכל להתהדר בשמלה עם מותנים גבוהים ומחשופי וי מחמיאים.

נגישות

נשמח לשמוע ממך