אודות

קלייר שמלות כלה הינו בית אופנה ישראלי המתמחה בשמלות כלה.

אנחנו פה כדי לאפשר לכלות שלנו לא להתפשר על כלום. אצלנו תמצאי שמלות כלה קוטור ברמה הכי גבוהה שקיימת, בתפירה אישית למידות שלך, עד 3900 ₪.

אנחנו אובססיביים לאיכות התפירה, הבדים, לפרטים הקטנים ולשירות מעולה. הכלות שלנו זוכות אצלנו בשמלת כלה קוטור בתפירה אישית, עם השירות המעולה של צוות קלייר שמלות כלה וכל זה עד 3900 ₪. אז למה את מחכה? אנחנו מזמינות אותך לתאם פגישה, למדוד, להרגיש ולהתרגש יחד איתנו.

תמיד ידעתי שאעסוק באופנה ואומנות-  זו הייתה האהבה הראשונה שלי. אבל באותה נשימה תמיד ידעתי שהעיסוק שלי חייב לעשות טוב לאנשים, ולתת חזרה חלק מהמזל הגדול שנפל בחלקי לקבל בחיים האלה.

כשהתארסתי והתחלתי לבדוק אופציות לשמלת כלה, הבנתי שמקום שבו ניתן למצוא שמלת כלה מהבדים הטובים ביותר, באיכות התפירה הטובה ביותר אבל במחיר שפוי, פשוט לא קיים. מכאן נולד הרעיון של קלייר שמלות כלה. חלמתי לאפשר לכלות שלנו לא להתפשר על כלום, כמו שמגיע להן.

הלילות שלי מלאים בשמלות כלה והשראות. את הימים שלי אני מעבירה בחיפוש הדרכים הכי טובות לגרום לכל כלה שלנו להרגיש מלכה.

התחלנו בקטן, בחדר קטן עם חלום גדול. היום, אחרי אלפי כלות מרוצות מכל קצוות הארץ, כשהמקום שלנו הוא אחד הגדולים בארץ, אני יכולה להגיד בגאווה שהצוות הנהדר שלנו יחד איתי מגשימות בענק את החזון הזה בכל יום, ועושות טוב על הלב (ועל הכיס) לכלות שלנו.

הפידבקים והאהבה שאני מקבלת מהכלות שלנו ממלאים לי את מצברי האנרגיה לקום כל בוקר ולעשות את מה שאני אוהבת לעשות מכל הלב.

maria
Asset 1

מידע נוסף על מעצבת שמלות כלה

יש סיבה טובה למה שמלות כלה הן כל כך מיוחדות ושונות מכל שאר פריטי האופנה. אלו שמלות המעוצבות בקפידה, החל משלב התכנון, דרך בחירת הבדים, תחרות וגימורים, ודרך התפירה והגימורים. צוות שלם של אנשי מקצוע מיומנים ומנוסים אחראים לכל שלבי ההכנה. השמלות שאת רואה כשאת מרפרפת בין המדפים בבוטיק הכלות המקומי שלך דרשו המון זמן, השקעה, יצירתיות, אהבה ורצון טוב. אך מסע השמלה מרעיון למציאות לא הסתיים כשאת מבצעת את הרכישה שלך. למעשה, זה רק מסמן שלב אחד בכל התהליך.

בא לך לקבל מבט מבפנים כיצד נוצרות שמלות כלה – מהרעיון המקורי למוצר המוגמר? מהמם, אנחנו פה בשבילך.

כיצד מעצבת שמלות כלה מתחילה את התהליך

הכל מתחיל במחקר וחיפוש השראה

באופן לא מפתיע, הכל מתחיל במחקר. מעצבי שמלות כלה מטיילים ברחבי העולם במחקר אחר מגמות כדי לשלב בקולקציות החדשות ביותר שלהם. מגמות שאנו רואים בבגדים ובאומנות עוזרות למעצב להחליט כיצד לגשת למלאכת העיצוב. מעצביים מנוסים כבר מתמחים בחיזוי המגמה  העתידים ויודעים לעצב שמלות את הטרנד הבא. השראה יכולה לבוא מכל מקום וכל דבר. אני אוהבת להסתכל על הטבע, על ציפורים, על מים, על פרחים ואנשים, על אוכל ועל סיטואציות של אהבה.

תכנון ועיצוב השמלה

לאחר זיהוי הטרנדים הקיימים וכאשר יש לנו השראה, השלב הבא האו בעצם השלב בו המעצבת, לבד או עם עזרה, מתחילה ליצוק את השמלה שבראש למציאות.

התהליך הזה יכול לקחת זמן רב, לרוב יש צורך באינספור שרטוטים ותיקונים כדי להצליח להגיע לעיצוב המושלם.

בחירת החומר הנכון

לאחר שהדגם נמצא על הדף, מוכן להפוך למשהו אמיתי, יש צורך להעביר את העיצוב מהנייר למציאות. הדבר הראשון שיש לעשות הוא לבחור את הבד הנכון לשמלה. גם השלב הזה יכול לקחת הרבה מאוד זמן.

מציאת הבד הנכון היא לא משימה קלה. יש אינספור סוגי בדים ותחרות בצורות שונות, גוונים שונים ופינישים שונים. לרוב, השמלה מורכבת משכבות של בדים שונים שמוסיפים נדבכים של אופי לשמלה. כל שילוב של בדים יוצר שמלה אחרת לגמרי, גם אם הבסיס דומה.

זמן לתפור

בחרנו בדים? איזה כיף! עכשיו צריך להוציא גזרה ולהתחיל לבנות את השלד של השמלה. הוצאת הגזרה היא מומחיות גבוהה מאוד בתחום התפירה. להסתכל על התופרות המומחיות שלנו לוקחות בד והופכות אותו לשלד של שמלת כלה זה פשוט קסם. אחרי שהוצאנו גזרה, זה הזמן להרכיב את שכבות הבדים, כל בד במקום הנכון כדי לייצר את שמלת הכלה בעיצוב הנכון, עם הטאץ' הנכון.

בשלב השלישי, מגיעים הגימורים. הרכבה של שנטלייה, תחרות מורכבות, גליטרים, אבנים ופנינים. בשלב הזה צריך מגע עדין וידי זהב. התפירה מבוצעת ידנית, לכל שמלת כלה בנפרד, וכל פריט הוא אומנות.

תפירה מאפס למידות הכלה

כאשר ניגשים לתפירת שמלת כלה יש בעצם שתי אפשרויות. ניתן לתפור שמלה מאפס למידות הכלה, וניתן לבחור שמלה מוכנה ולבצע התאמות לגוף הכלה כדי ששמלת הכלה תשב מושלם. קשה לי להגיד שאחת מהאפשרויות טובה יותר מהשניה, ולכל אחת מהן יש את יתרונותיה. מצד אחד, יש יתרון ענק בבחירת שמלת כלה מוכנה כאשר ראית אותה כבר על הגוף, את יודעת מה את מקבלת בדיוק, ואת יודעת ששמלת הכלה שלך תהיה מהממת. מצד שני, יש יתרון גדול בתפירה מאפס, כי השמלה תשב כמו כפפה ליד, והיא נתפרה מאפס למידותייך. זה עניין של אופי ולוח זמנים. כל כלה וההעדפה שלה.

ההתאמה לגוף היא החלק האישי ביותר בהכנת שמלת הכלה, אסור לזרז את התהליך אף פעם, והשינויים בשלב זה הם התאמות מאוד חשובות ולפעמים יש צורך בכמה פגישות כדי להביא להתאמה מושלמת. לפעמים יש צורך להוסיף, להחסיר, לקצר, לשנות קאפים, ליצור כיווצים או להוריד שכבות והכל בכדי להבטיח ששמלת הכלה תחבק את הגוף בדיוק כמו שהכלה רוצה.

גם לשמלה בתפירה מאפס למידות הכלה יש הליך של מדידות. במהלך ההתאמה הזאת שמלת הכלה נבדקת כולה – מהשוליים עד לקישוטים – כדי להבטיח שאין כפתור או חוט לא במקום וכדי לוודא שהשמלה יושבת מושלם.

השלב האחרון – יום החתונה

אנחנו לא עובדים בריק. הפידבק של הכלות שלנו, בין אם תוך כדי התהליך ובין אם בסוף התהליך הוא הדלק שלנו להמשיך קדימה ומה שעושה לנו טוב על הלב. אין יותר כיף מלקבל הודעה מכלה שלנו שהתחתנה לפני כמה ימים, כאשר היא מספרת כמה היה לה מושלם, שולחת תמונות ומשתפת את החוויה שלה. זה מרגש כל פעם מחדש ואני אסירת תודה שיש לנו את האפשרות הזו לעשות טוב לכל כך הרבה כלות. גם בשביל התופרות שלנו, שיושבות שעות על גבי שעות ועובדות מול מכונות, חוטים ומחטים, הרגע שבו השמלה יושבת מושלם על גוף הכלה, הכלה מתרגשת ונותנת חיבוק ענק ומילים חמות לתופרת, גורם לה להתרגש ולרצות להמשיך קדימה.

איך לבחור מעצבת שמלות כלה?

בחירת מעצבת שמלות כלה היא בחירה חד פעמית כמו כל דבר שקשור להחלטות בחתונה. כמו הרבה דברים אחרים שקשורים בחתונה, בחירת המעצבת היא בחירה של הלב. כאשר את נכנסת לסטודיו שמלות כלה, את צריכה להרגיש טוב. את צריכה להיות מאושרת. אם את מרגישה חיבור למעצבת ולמקום, וכאשר את מודדת את השמלה שלך את מחייכת מול המראה ומרגישה טוב, זה זה. לא צריך לחשוב יותר מדי או להעמיס שיקולים מיותרים. אם את מרגישה שזה נכון – זה נכון.

נשים שמחפשות מעצבת שמלות כלה, נוטות לבצע עבודת מחקר של ממש ולא במקרה. כל אישה מחפשת את השמלת הכלה המושלמת, שמלה שתהיה יפה, ייחודית או קלאסית ושתהיה בתקציב. אצלנו הכלות שלנו מקבלות הכל ולא מתפשרות על דבר. תפירה עילית, בדים מעולים, עיצובים מושלמים, וחוויה שאין לה תחליף, והכל ב 3,900 ש"ח לשמלת כלה. כן,כן, 3,900 ש"ח והשמלה נשארת אצלך.

כיצד עושים את הבחירה הנכונה?

השמלה הנכונה לוקחת זמן ומחקר כדי למצוא, לכן חשוב לעשות שיעורי בית לפני כן. האינסטגרם והפייסבוק הם החברים הכי טובים שלך, וכך גם חתונות אמיתיות. קחי את הזמן, קראי המלצות, שאלי כלות עבר ועברי על תמונות. החוויה היא הכל.

טיפ אחרון

למעצבת הכלה תפקיד חשוב אבל אף אחד לא יודע יותר טוב מה סגנון הלבוש שאת אוהבת ומרגישה בנוח בו. זה קלישאה אבל נכונה, את לובשת את השמלה, השמלה לא לובשת אותך, אז וודאי שאת לא הולכת לאיבוד בתוך שמלה מדהימה, בלי שאת מוצאת את עצמך בה.

אם את חושבת שמצאת את 'האחת' תוך שניות מרגע הגעתך לבוטיק הראשון שלך, נסי כמה שמלות נוספות כדי לוודא לחלוטין. זה יכול להיות פשוט התרגשות מלנסות למעשה שמלות כלה שגרמו לך להרגיש ככה. מצד שני, אל תתעלמי מהשמלה הראשונה שלך רק בגלל שהיא הראשונה.

אם יש לך הסתייגויות בכלל, המשכי לחפש. כשאת מוצאת את 'האחת', תדעי. אל תדאגי אם יש לך התלבטויות אחרי שקנית את השמלה שלך – זה נורמלי לחלוטין. ברגע שתמדדי אותה תזכרי למה התאהבת בה.